Zainspirowany naturą, odżywczy zdrowy sen

Przekształcanie prezentu matki natury w najbardziej naturalny materiał w materacach, nakładkach na materac i poduszkach.

Naszą misją jest dostarczenie wszystkim klientom tego, co niezbędne, by móc zdrowo wypocząć. Dlatego produkujemy najwyższej jakości materace z naturalnego lateksu, zapewniając w ten sposób optymalne warunki do snu. Wkład lateksowy Talalay powstał jako efekt doświadczeń zebranych w ponad pięćdziesięcioletniej produkcji lateksu. Nasza pasja, wraz z unikalną metodą Talalay, tworzą wnętrze doskonałego, naturalnego materaca lateksowego Talalay.
 
Lateks jest materiałem pochodzenia naturalnego, który stanowi doskonały komponent do produkcji materacy. W Europie jest używany od dziesięcioleci. Vita Talalay to najdłużej istniejąca marka pianki lateksowej Talalay. Twórcą jej był Joseph Talalay. Masowa produkcja została uruchomiona w 1961 r.
Lateks jest wytwarzany z soku tropikalnego „drzewa kauczukowego” (Hevea Brasiliensis). W tradycyjnej metodzie z soku lateksowego ubija się pianę, wlewa się ją do formy, przykrywa i poddaje działaniu gorącej pary wodnej.
Talalay to nowsza metoda przygotowania lateksu, która dodaje dwa dodatkowe kroki do procesu. Lateks jest ubijany na piankę, wtryskiwany do formy aluminiowej o specjalnej budowie, która następnie uszczelniana jest próżniowo. Formę lateksową zamraża się błyskawicznie do temperatury -30oC, co utrwala kulisty kształt pęcherzyków, które jednocześnie pozostają częściowo otwarte, tworząc między sobą korytarze dla lepszego przepływu powietrza. Piankę lateksową wulkanizuje się następnie w temp. 115oC w celu utwardzenia. Na tym etapie utrwalany zostaje ostatecznie kształt lateksu Talalay. Wszystkie etapy i zabiegi produkcyjne prowadzą do otrzymania doskonałego wkładu lateksowego, łączącego w sobie wiele zalet ważnych dla zdrowego snu.

Od nasiona kauczukowca po gotowy produkt

Zdrowy i komfortowy sen jest bliżej niż myślisz 

Pamiętaj, że w łóżku spędzasz 1/3 życia

Chłód latem, ciepło zimą

Lateks Talalay dzięki rewelacyjnej przepuszczalności powietrza zapewnia optymalne warunki termoregulacji.

Zdrowie dla ciała i duszy

Materace wykonane w technologi Talalay są odporne na grzyby, bakterie czy roztocza. 

Ergonomiczne wsparcie

Idealne dopasowanie do ciała przewyższające nawet pianki termoelastyczne.

Ponad 60 lat doświadczenia

Vita Talalay to technolgia, która powstała w 1961r. co zobowiązuje do najwyższej jakości.

certyfikaty

Cradle to Cradle to koncepcja projektowa inspirowana naturą, w której produkty tworzone są zgodnie z zasadami idealnej gospodarki obiegowej.

Certyfiat ID 0815-33280-001

Pieczęć Rainforest Alliance Certyfied przyznawana jest gospodarstwom, lasom i firmom, które spełniają rygorystyczne normy środowiskowe i społeczne.

Znak Forest Stewardship Council (FSC) oznacza, że produkty pochodzą, z odpowiednio zarządzanych lasów.

Scroll to Top